بهترین روش مصرف مکمل کراتین

بهترین روش مصرف مکمل کراتین

بعید می دونم ورزشکاری باشه تا حالا اسم کراتین و نشنیده باشه. همه می دونن مکمل کراتین احتباس آب و افزایش می ده و میتونه ذخایر کراتین فسفات و افزایش بده، درنتیجه با خوردن این مکمل هم می تونیم وزنمون و افزایش بدیم و هم قدرت و ارتقا بدیم. اما مسائل علمی بسیار زیادی وجود داره که باعث میشه هر ورزشکاری تاثیر متفاوتی از خوردن کراتین ببینه. سعی می کنم در روزهای مختلف این مسائل و باز کنم تا حداقل شما بدونیم با چه هدفی دارید مکمل می خورید .....!

اما در این پست می خوام روش های مصرف کراتین و توضیح بدم. به طور کلی شما به دو روش می تونید از مکمل کراتین استفاده کنید. یا بارگیری انجام بدید و یا اینکه روزانه یک دوز کم از کراتین به مدت یک ماه بخورید. موثرترین روش برای افزایش ذخایر کراتین عضلانی، مصرف 5 گرم کراتین منوهیدرات (حدود 3/0 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن)، 4 وعده در روز و به مدت 5 – 7 روز می باشد. بعد از اینکه ذخایر کراتین عضلانی اشباع شد، مصرف 3 – 5 گرم در روز کفایت می کند. البته ورزشکاران عظیم الجثه به 5 – 10 گرم کراتین در روز نیاز دارند. اگر تمایل دارید ذخایر کراتین خیلی افزایش پیدا کنه، حتما کراتین منوهیدرات و با یک نوشیدنی کربوهیدراتی با شاخص قندی بالا مثل آب میوه ها مصرف کنید. در این زمان شما می توانید ذخایر کراتین عضلات خود را خیلی افزایش بدید. این شیوه برای ورزشکاران قدرتی و یا افرادی که قصد دارن به سرعت وزنشون و بالا ببرند بسیار ایده آل است.

روش دوم مصرف روزانه 3 تا 5 گرم کراتین در روز است. با استفاده از این شیوه ذخایر کراتین به طور تدریجی افزایش پیدا می کند، اما در نظر داشته باشید با این روش شما نمی توانید ذخایر کراتین را به بالاترین حدش برسونید. در تصویر بعد به طور شماتیک روش های مصرف کراتین و توضیح دادم. اگر در این زمینه سوالی داشتید میتونید کامنت بذاریم و راجع بهش بحث کنیم ....... موفق و تندرست باشید


1398/12/4

برچسب‌ها