ROSS MAG

ده نکته برای خواب بهتر

خواب خوب از اهمیت زیادی برخوردار است. بر اساس مطالعات انجام شده خواب باکیفیت می¬¬تواند بدن را احیا کند و فرآیندهای متابولیکی حیاتی مانند پاکسازی پروتئین¬های سمی مغز و تحکیم حافظه کوتاه مدت در حافظه طولانی¬مدت را انجام دهد. کمبود خواب با بسیاری از مشکلات سلامتی مانند افزایش التهاب و اختلال در تمرکز، از دست دادن چربی، سیگنالینگ انسولین، تولید تستوسترون، مشکلات سلامتی قلب و عروق و هیدراتاسیون ناکافی مرتبط است. خواب باکیفیت کافی یک ضرورت برای سلامتی انسان است زیرا عاملی برای کمک به بهبود عملکرد ذهنی، جسمی، و جنسی افراد است و مطمئناً می¬تواند آن¬ها را بسیار شادتر کند. بنابراین در این مقاله برخی از روش¬های در دسترس بهبود خواب را مرور می¬کنیم.

ادامه مطلب
معرفی روش های "روزه داری متناوب" و بررسی برخی از اثرات مفید آن بر متابولیسم های بدن

بدن شما به گونه ای طراحی شده است که در حالت تعادل بین دو حالت متفاوت و متضاد "خوردن" و "روزه گرفتن" (Fed و Fasted) جابجا می شود؛ در حالت تغذیه شده، انسولین افزایش می یابد و این به بدن شما نشان می دهد کالری اضافی را در سلول های چربی ذخیره کند. در حضور انسولین، سوزاندن چربی متوقف می شود، در حالی که بدن به جای آن از گلوکز آخرین وعده غذایی شما می سوزاند. در حالت روزه، انسولین کم است (در حالی که گلوکاگون و هورمون رشد، و هورمون های مخالف انسولین، افزایش می یابد). بدن شروع به تحریک چربی ذخیره شده بدن در سلول های چربی می کند و این چربی را برای انرژی (به جای گلوکز) می سوزاند. همه اهمیت موارد ذکر شده در این است که فقط در حالت روزه می توانید چربی ذخیره شده بدن را بسوزانید و فقط در حالت تغذیه شده می توانید چربی بدن بیشتری ذخیره کنید بنابراین روش روزه داری متناوب امروزه مطرح گردیده است.

ادامه مطلب
دانستنی های جالب در مورد تخم مرغ و پوست آن

برای شروع از ابتدا ، به این سوال پاسخ دهیم: آیا تخم مرغ از محصولات لبنی است؟ نه ، تخم مرغ از محصولات لبنی نیست. با این حال ، آنها در یک رده با لبنیات جای می گیرند ، زیرا هم لبنیات و هم تخم مرغ ، محصولات جانبی حیوانات هستند.

ادامه مطلب
فوکوزانتین چیست؟وچه تاثیری روی چربسوزی دارد؟

فوکوزانتین، نوعی از کاروتنوئیدهای متعلق به گزانتوفیل ها است، که می تواند از جلبک دریایی قهوه ای خوراکی جدا شود و اخیرا عملکردهای فیزیولوژیکی و خواص بیولوژیکی بسیاری در مورد آن گزارش شده است. مطالعات نشان می دهند که فوکوزانتین می تواند منجر به اکسیداسیون اسیدهای چرب و تولید گرما در بافت چربی سفید شکمی گردد. همچنین فوکوزانتین با تنظیم ترشحات سیتوکین ها، مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد و سطح گلوکز خون را کاهش می دهد، در نتیجه می تواند نقش ضد چاقی داشته باشد.

ادامه مطلب
چگونه بیشترین مقدار چربی را در تمرینات بسوزانیم

هدف شما از تمرینات قدرتی هر چه که باشد ،همواره رسیدن به اندامی متناسب لذت بخش است. بهترین روش برای کاهش چربی بدن ، استفاده مناسب از ترکیب تمرینات قدرتی ، قلبی عروقی و رژیم غذایی می باشد.

ادامه مطلب
گارسینیا کامبوجیا

گارسینیا کامبوجیا از خانواده (Guttiferae) ، میوه کوچک مناطق گرمسیری، با قطر تقریبی 5 سانتی متر ، بومی اندونزی،هند،آسیای جنوب شرقی وهمچنین آفریقای مرکزی است واز لحاظ اقلیمی در جنگلهای گرم و مرطوب رشد میکند. از نظر ظاهری شکلی شبیه کدو تنبل داشته و اغلب به رنگ سبز و زرد کمرنگ است.

ادامه مطلب
مکمل فورس کولین

گیاه کولئوس فورس کولی(coleus forskohlii)،گیاهی است از خانواده نعناییان(Lamiaceae)که در طب سنتی هندو(Ayurveda)،جهت درمان بیماریهای قلب و عروق،دستگاه گوارش وسیستم عصب مرکزی مورد استفاده قرار میگرفت

ادامه مطلب
همه‌ی آنچه که باید در مورد کورکومین (زرد چوبه) بدانید

کورکومین رنگدانه زردی است که در زردچوبه وجود دارد. زردچوبه یک گیاه گلدار از خانواده زنجبیل و یک پلی فنول با خواص ضدالتهابی است که توانایی افزایش مقدار آنتی اکسیدان های تولید شده در بدن را دارد. کورکومین و کورکومینوئیدهای موجود در زردچوبه را می توان برای تولید مکمل هایی به کار برد که قدرت بسیار بالاتری نسبت به زردچوبه دارند. در این مقاله ویژگی ها و اثرات کورکومین را بر اساس مطالعات انجام شده تا به امروز به اختصار بررسی می کنیم.

ادامه مطلب
در طول مسابقه چی بخوریم؟

در روز مسابقه باید به سوخت و مایعات توجه ویژه شود. در نهایت، آنچه در طول مسابقات می خورید نباید تفاوت زیادی با آنچه در روزهای تمرین می خورید داشته باشد. متأسفانه، بسیاری از ورزشکاران ...

ادامه مطلب
چه چیزی در حین ورزش و بعد از آن مصرف کنیم؟

با استفاده از دستورالعمل های علمی در تحقیقات در مورد تغذیه و در مورد زمینه های رقابتی در دنیای واقعی، شاهد هستیم که ورزشکاران بیشتر و بیشتر از گذشته عملکرد بهتری دارند. داشتن بدنی از ذخایر کافی کربوهیدرات عامل اصلی موفقیت است. هنگامی که با شدت متوسط ورزش می کنید ، گلیکوژن عضله و گلوکز خون تقریباً نیمی از انرژی مورد نیاز شما را تأمین می کند و چربی ذخیره شده بقیه آن را تأمین می کند.

ادامه مطلب