ROSS MAG

کروم و کاهش اشتها

این عنصر شگفت انگیز با اتصال خود به یک الیگوپپتید و تشکیل مولکول "کرومدولین" موجب بهبود عملکرد هورمون انسولین موجب کاهش قند خون و کاهش اشتها میشود.

ادامه مطلب
پری دیابت

در عصری هستیم که به علت افزایش تنوع صنعت خوراکی های ناسالم و مصرف بی رویه ی کربوهیدرات های ساده شاهد افزایش شیوع بیماری دیابت هستیم و این موضوع بسیار نگران کننده هست. اگر قبل از مرحله ی شیوع دیابت یعنی در مرحله ی "پری دیابت" متوجه افزایش قند خون خود بشویم با تغییر سبک زندگی از بیماری دیابت نوع 2 خود را حفظ کرده اید!

ادامه مطلب
پری بیوتیک چیست

برخلاف پروبیوتیک ها که موجودات ریز میکروسکوپی میباشند پری بیوتیک ها نوعی فیبر هستند که فیبر به عبارتی نوعی کربوهیدرات غیرقابل هضم بوده که در عواملی نظیر سیر نگهداشتن بدن نیز تاثیر مثبتی دارد.

ادامه مطلب
پروبیوتیک چیست

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که وظیفه ی اصلی آنها متعادل سازی میکروبیوم های موجود در روده میباشد که نتیجه ی مصرف پروبیوتیک ها با افزایش ایمنی سلولی و کاهش التهاب همراه میباشد.

ادامه مطلب
ده نکته برای خواب بهتر

خواب خوب از اهمیت زیادی برخوردار است. بر اساس مطالعات انجام شده خواب باکیفیت می¬¬تواند بدن را احیا کند و فرآیندهای متابولیکی حیاتی مانند پاکسازی پروتئین¬های سمی مغز و تحکیم حافظه کوتاه مدت در حافظه طولانی¬مدت را انجام دهد. کمبود خواب با بسیاری از مشکلات سلامتی مانند افزایش التهاب و اختلال در تمرکز، از دست دادن چربی، سیگنالینگ انسولین، تولید تستوسترون، مشکلات سلامتی قلب و عروق و هیدراتاسیون ناکافی مرتبط است. خواب باکیفیت کافی یک ضرورت برای سلامتی انسان است زیرا عاملی برای کمک به بهبود عملکرد ذهنی، جسمی، و جنسی افراد است و مطمئناً می¬تواند آن¬ها را بسیار شادتر کند. بنابراین در این مقاله برخی از روش¬های در دسترس بهبود خواب را مرور می¬کنیم.

ادامه مطلب
معرفی روش های "روزه داری متناوب" و بررسی برخی از اثرات مفید آن بر متابولیسم های بدن

بدن شما به گونه ای طراحی شده است که در حالت تعادل بین دو حالت متفاوت و متضاد "خوردن" و "روزه گرفتن" (Fed و Fasted) جابجا می شود؛ در حالت تغذیه شده، انسولین افزایش می یابد و این به بدن شما نشان می دهد کالری اضافی را در سلول های چربی ذخیره کند. در حضور انسولین، سوزاندن چربی متوقف می شود، در حالی که بدن به جای آن از گلوکز آخرین وعده غذایی شما می سوزاند. در حالت روزه، انسولین کم است (در حالی که گلوکاگون و هورمون رشد، و هورمون های مخالف انسولین، افزایش می یابد). بدن شروع به تحریک چربی ذخیره شده بدن در سلول های چربی می کند و این چربی را برای انرژی (به جای گلوکز) می سوزاند. همه اهمیت موارد ذکر شده در این است که فقط در حالت روزه می توانید چربی ذخیره شده بدن را بسوزانید و فقط در حالت تغذیه شده می توانید چربی بدن بیشتری ذخیره کنید بنابراین روش روزه داری متناوب امروزه مطرح گردیده است.

ادامه مطلب
دانستنی های جالب در مورد تخم مرغ و پوست آن

برای شروع از ابتدا ، به این سوال پاسخ دهیم: آیا تخم مرغ از محصولات لبنی است؟ نه ، تخم مرغ از محصولات لبنی نیست. با این حال ، آنها در یک رده با لبنیات جای می گیرند ، زیرا هم لبنیات و هم تخم مرغ ، محصولات جانبی حیوانات هستند.

ادامه مطلب
فوکوزانتین چیست؟وچه تاثیری روی چربسوزی دارد؟

فوکوزانتین، نوعی از کاروتنوئیدهای متعلق به گزانتوفیل ها است، که می تواند از جلبک دریایی قهوه ای خوراکی جدا شود و اخیرا عملکردهای فیزیولوژیکی و خواص بیولوژیکی بسیاری در مورد آن گزارش شده است. مطالعات نشان می دهند که فوکوزانتین می تواند منجر به اکسیداسیون اسیدهای چرب و تولید گرما در بافت چربی سفید شکمی گردد. همچنین فوکوزانتین با تنظیم ترشحات سیتوکین ها، مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد و سطح گلوکز خون را کاهش می دهد، در نتیجه می تواند نقش ضد چاقی داشته باشد.

ادامه مطلب
چگونه بیشترین مقدار چربی را در تمرینات بسوزانیم

هدف شما از تمرینات قدرتی هر چه که باشد ،همواره رسیدن به اندامی متناسب لذت بخش است. بهترین روش برای کاهش چربی بدن ، استفاده مناسب از ترکیب تمرینات قدرتی ، قلبی عروقی و رژیم غذایی می باشد.

ادامه مطلب
گارسینیا کامبوجیا

گارسینیا کامبوجیا از خانواده (Guttiferae) ، میوه کوچک مناطق گرمسیری، با قطر تقریبی 5 سانتی متر ، بومی اندونزی،هند،آسیای جنوب شرقی وهمچنین آفریقای مرکزی است واز لحاظ اقلیمی در جنگلهای گرم و مرطوب رشد میکند. از نظر ظاهری شکلی شبیه کدو تنبل داشته و اغلب به رنگ سبز و زرد کمرنگ است.

ادامه مطلب